برگزاری نخستین همایش بهره وری و معرفی بهره وران برتر شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

نخستین همایش بهره وری و معرفی بهره وران برتر شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری باهدف ترویج فرهنگ بهره‌وری و ارج نهادن به دستاوردهای شرکت در این حوزه با حضور مدیرعامل، مدیران و جمعی از کارکنان این شرکت برگزار شد.
*به گزارش روابط عمومی شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری*
در این مراسم حمید شجاعی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری ضمن قدردانی از تلاش همه‌جانبه مدیران و کارکنان در راستای ارتقای بهره‌وری سازمان تأکید و اظهار کرد: بهره‌وری و ارائه ایده‌های نوین هدر رفت انرژی و زمان را کاهش داده و موجب بقای سازمان در دنیای رقابتی امروز خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره سهم 21 درصدی شرکت ورق خودرو در تولید و بازار نسبت به سایر رقبای شرکت تصریح کرد: این میزان نقش‌آفرینی شرکت در تولید و بازار، بالاترین سهم است بااین‌حال باید همچنان تنوع و توسعه سبد محصولات و بهبود فرآیندها جاری در راستای کاهش ضایعات و حفظ جایگاه فعلی در بین رقبا به‌عنوان اهداف اصلی در دستور کار باشد.
به گفته شجاعی بهره‌وری یک بینش فکری است که سعی دارد به‌طور پیوسته آنچه را که بوده و هست را بهبود بخشد و تحت چنین بینش و ذهنیت ، فرد به این اعتقاد و باور می‌رسد که می‌تواند امروز وظایفش را بهتر از دیروز و فردا بهتر از امروز انجام دهد. فرهنگ بهره‌وری، همدلی و مودت،انسجام سازمانی و نظم و انضباط باید سرلوحه کارسازمان باشد تا زمینه برای تأثیرگذاری همه افراد در بهره‌وری مساعد شود.
وی در همین زمینه ادامه داد: فرهنگ بهره‌وری طرح‌های توسعه را به دنبال دارد و طرح‌های توسعه ظرفیت‌های را ایجاد خواهد نمود تا ما بتوانیم برتری خود را نسبت به رقبا حفظ نماییم.
در بخش دیگری از این آئین مدیر تکنولوژی شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گزارش مبسوطی از عملکرد شرکت در حوزه بهره‌وری و توسعه محصولات شرکت ارائه نمود.
بهمن مهراد با اشاره به پیشنهادها و پروژه‌های کاهش هزینه پذیرفته‌شده در کمیته تحول و همچنین میزان تأثیرگذاری آنان در شرکت گفت: نحوه انتخاب افراد بهره‌ور بر اساس رویه‌های تدوین‌شده که شامل نمرات ارزیابی عملکرد،مشارکت در اجرای پروژه‌ها،امتیاز ایمنی و میزان مشارکت در سیستم‌های نظام پیشنهاد‌ها و پروژه‌های QCC و TQ بوده انجام شد.
گفتنی است در این مراسم از 28 نفر از کارکنان برگزیده در حوزه بهره وری با اهداء لوح و هدیه تجلیل شد.